Μηχανή Ενθυλάκωσης Μαλακών Ζελατινών 6 ιντσών με Αυτόματη Τροφοδοσία Εδάφους Διάταξη 100 - 200m2
Μηχανή Ενθυλάκωσης Μαλακών Ζελατινών 7 KW με Αυτόματη Τροφοδοσία Εδάφους / 43470 Τεμ. / Ώρα
| Όνομα Προϊόντος | Μηχανή παρασκευής μαλακών καψουλών/Μηχανή Softgel | Τύπος Κίνησης | Ηλεκτρικός |
| Χωρητικότητα | 43470 τεμ. /ώρα, 8#OV | Λειτουργία Ελέγχου | Πλήρως Αυτόματο |
| Εφαρμογή | Τρόφιμα, φαρμακευτικά, μηχανή παρασκευής softgel | Σχήμα κάψουλας | OV, OB, κ.λπ. |
Η Μηχανή Ενθυλάκωσης Μαλακών Ζελατινών S406 λαμβάνει υπόψη την ανάγκη και τα μεγαλύτερα οφέλη των πελατών ως σημείο εκκίνησης, συνδυάζοντας τα πλεονεκτήματα του εξωτερικού εξοπλισμού και τις απαιτήσεις των πελατών. Ο κύλινδρος μήτρας της Μηχανής Ενθυλάκωσης Μαλακών Ζελατινών S406 έχει μήκος 152 mm. Ο ρυθμός περιστροφής του κυλίνδρου μήτρας μπορεί να ρυθμιστεί από 0 έως 5 σ.α.λ., ώστε οι χρήστες να μπορούν να επιλέξουν την καταλληλότερη ταχύτητα σύμφωνα με διαφορετικά υλικά και παραμέτρους διεργασίας. Η Μηχανή Ενθυλάκωσης Μαλακών Ζελατινών S406 βελτιώνει τον τρόπο στήριξης του άξονα ρουλεμάν του κυλίνδρου μήτρας, καθιστώντας έτσι τον άξονα πιο ακριβή και πολύ πιο εύκολο στην επισκευή. Επιπλέον, η μηχανή βελτιώνει περαιτέρω την ακρίβεια κατεργασίας. Περισσότερα ελικοειδή γρανάζια χρησιμοποιούνται στη διαδικασία κίνησης των γραναζιών, τα οποία βελτιώνουν τον βαθμό σύμπτωσης των γραναζιών και τη σταθερότητα μετάδοσης. Η διαχωρισμένη δομή του ανεμιστήρα ψύξης μειώνει τη θερμική επίδραση στο χάπι πίεσης. Επιπλέον, ο κύλινδρος ζελατίνης προστίθεται με τροχό που μπορεί να μετακινηθεί πιο βολικά και εύκολα. Η μηχανή παρέχεται με προαιρετικό χοάνη ανάδευσης ή μόνωσης, χρησιμοποιώντας μέθοδο αυτόματης τροφοδοσίας εδάφους. Ο κύλινδρος λαδιού της μηχανής μαλακών καψουλών είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χάλυβα, επομένως είναι πιο σύμφωνος με τις απαιτήσεις του GMP.
Η Μηχανή Ενθυλάκωσης Μαλακών Ζελατινών S406 αναπτύχθηκε με βάση τον παραδοσιακό σχεδιασμό. Η κύρια μηχανή κινείται από μόλις τρεις κινητήρες. Υιοθετώντας έναν μετατροπέα συχνότητας, η ταχύτητα του κυλίνδρου μήτρας μπορεί να ρυθμιστεί από 0 έως 5 σ.α.λ. χωρίς βήματα. Η θερμοκρασία της σφήνας έγχυσης, των κουτιών διανομής ζελατίνης και των δεξαμενών ζελατίνης μπορούν να ρυθμιστούν όπως επιθυμείτε με μεμονωμένο θερμορυθμιστή. Αυτή η μηχανή έχει πλεονεκτήματα υψηλού επιπέδου αυτοματισμού και υψηλής παραγωγικότητας, και είναι ακριβής στη δοσολογία πλήρωσης. Είναι κατάλληλη για την παραγωγή φαρμακευτικών προϊόντων, καλλυντικών και τροφίμων, paintball κ.λπ.
| Μοντέλο | S406 |
| Διάμετρος κυλίνδρου μήτρας | Φ103mm |
| Μήκος κυλίνδρου μήτρας | 152mm |
| Ταχύτητα κυλίνδρου μήτρας | 0~5rpm |
| Αριθμός εμβόλων | 10 |
| Ανοχή δοσολογίας | + 2% |
| Διαστάσεις | 880X640X1900mm |
| Βάρος | 900kg |
| Κατανάλωση ισχύος | 7 kw |
| Λειτουργία ελέγχου | PLC+HMI Διακόπτης/κουμπιά |
| Ρυθμός εξόδου | 8#OV 43470 τεμ./ώρα |