Η μηχανή ενθυλάκωσης μαλακών καψουλών μπορεί να εγχύσει ποσοτικά το λάδι, την ανάμικτη εναιώρηση και τη μάζα πάστας στην κάψουλα για να σχηματίσει όλα τα είδη μαλακών ενθυλακώσεων με διαφορετικό μέγεθος, σχήμα και χρώμα. Λόγω των πλεονεκτημάτων αποθήκευσης και μεταφοράς, η ενθυλάκωση μαλακών καψουλών είναι ευπρόσδεκτη από όλο και περισσότερους πελάτες. Λόγω της υψηλής παραγωγικότητας, της ακριβούς φόρτισης, της σταθεροποίησης της ποιότητας, του υψηλού ποσοστού τελικού προϊόντος, ευνοείται από όλο και περισσότερους κατασκευαστές και χρησιμοποιείται στους τομείς της ιατρικής, των προϊόντων υγείας, των καλλυντικών και του paintball κ.λπ.
| Μοντέλο | S610 |
| Μέγεθος κυλίνδρου μήτρας | Ø150X250mm |
| Ταχύτητα κυλίνδρου μήτρας | 0~8rpm |
| Συνολική διάσταση | 2250×600×2100mm |
| Βάρος | 1200kg |
| Τροφοδοσία | 380V/240V,50/60HZ |
| Ισχύς κύριου κινητήρα | 2.1kw |
| Ισχύς κύριας μηχανής | 5kw |
Τα βασικά μέρη της μηχανής ενθυλάκωσης μαλακών καψουλών τύπου κυλίνδρου S610 επιλέγουν γερμανικά ρουλεμάν ακριβείας. Όλα τα μηχανικά μέρη της μηχανής υιοθετούν ανεξάρτητη μονή ρυθμιζόμενη λίπανση, μειώνοντας τη μηχανική φθορά και παρατείνοντας τον χρόνο χωρίς λάθη. Η αντλία φαρμάκων μπορεί να λειτουργεί μαζί με τον κύλινδρο μήτρας αυτόματα και συγχρονισμένα, είναι πολύ βολικό να ρυθμιστεί ο χρόνος ψεκασμού.
Το S610 υιοθετεί έναν νέο μηχανισμό έκκεντρου, ο οποίος ανακούφισε τη χειροκίνητη διαδικασία συγχρονισμού της πλάκας αναστροφής. Υπάρχουν δύο τρόποι λειτουργίας με βραχίονα, μεγάλη οθόνη αφής και κουμπί διακόπτη για επιλογή. Το σύστημα ελέγχου διαθέτει λειτουργία διάγνωσης βλαβών. Μπορεί να πραγματοποιήσει απομακρυσμένη διάγνωση μετά την αναβάθμιση. Ο νέος κλωβός στεγνώματος άμορφων τύπου 8 χαρακτηρίζεται από ρύθμιση ταχύτητας μεταβλητής συχνότητας και πιο λογική δομή. Ο κλωβός μπορεί να αποσυναρμολογηθεί χωρίς να μετακινηθεί ο στεγνωτήρας. Είναι εύκολος στον καθαρισμό. Υπάρχουν δίσκοι συλλογής υλικού κάτω από τον κλωβό, καθιστώντας το S610 πιο σύμφωνο με τις απαιτήσεις του GMP.
Η αυτόματη γραμμή παραγωγής μαλακών καψουλών τύπου κυλίνδρου S610 χρησιμοποιείται για την πίεση και την ποσοτική έγχυση του υγρού λαδιού, του υγρού εναιωρήματος ή της πάστας και την ενθυλάκωσή τους στην ζελατίνη, παράγοντας έτσι μαλακές ενθυλακώσεις σφραγισμένες σε διαφορετικά μεγέθη και σχήματα. Η γραμμή παραγωγής αποτελείται κυρίως από την κύρια μηχανή, τον στεγνωτήρα περιστροφής, το σύστημα τροφοδοσίας υλικού και τα πνευματικά θερμοπλαστικά βαρέλια, κ.λπ.