| Όνομα Προϊόντος | Αυτόματη μηχανή παραγωγής μαλακών καψουλών R&D | Τύπος Κίνησης | Ηλεκτρικός |
| Χωρητικότητα | 22800 τεμ/ώρα, 4 σ.α.λ. | Υλικό | Ανοξείδωτος Χάλυβας |
| Χώρος | ≈ 20 m² | Σχήμα κάψουλας | OV, OB, κ.λπ. |
Η μηχανή παραγωγής μαλακών καψουλών S403 είναι ειδικά για εργαστηριακή και μικρής κλίμακας παραγωγή. Είναι σχολαστικά σχεδιασμένη αυστηρά σύμφωνα με τις απαιτήσεις των GMP. Ολόκληρο το σετ της γραμμής παραγωγής είναι απλό αλλά αποτελεσματικό με μικρό χώρο. Στη γραμμή παραγωγής, περιλαμβάνεται μια κύρια μηχανή, σύστημα ελέγχου, σύστημα ψύξης νερού, σύστημα εξοικονόμησης λαδιού λίπανσης, ένα σετ στεγνωτηρίου περιστροφής, ένα σετ κυλίνδρου μήτρας και αντιδραστήρας ζελατίνης KUN YOU. Όλα τα ανταλλακτικά ή άλλα υλικά επιλέγονται σύμφωνα με τις απαιτήσεις των GMP.
Αυτή η μηχανή είναι η απορρόφηση προηγμένων τεχνολογιών στο εσωτερικό και στο εξωτερικό, βασισμένη σε συνδυασμό της διαδικασίας παραγωγής μαλακών καψουλών και των χαρακτηριστικών της χρήσης προηγμένης τεχνολογίας και υλικών υψηλής ποιότητας.
Αυτή η μηχανή αποτελείται από μηχανή μαλακών καψουλών, δοχείο διαλύματος, μήτρα (κύλινδρος μήτρας), μεταφορέα κάψουλας, στεγνωτήριο περιστροφής, μηχανή ψυχρού αέρα, αντλία κενού, δίσκο στεγνώματος, βαρέλι ανάμιξης κενού και σύστημα ηλεκτρικού ελέγχου και άλλο βοηθητικό εξοπλισμό.
Αυτή η μηχανή μπορεί να συσκευάσει όλα τα είδη φαρμάκων, τροφίμων, καλλυντικών, ελαίων και υδρόφοβων ουσιών σε ποσοτική ανάρτηση ή πάστα με πίεση έγχυσης και να τα ενθυλακώσει σε μεμβράνη ζελατίνης, σχηματίζοντας διάφορα μεγέθη σε σφραγισμένες μαλακές κάψουλες.
Αυτή η μηχανή χρησιμοποιείται ευρέως σε εργαστήρια και σε μικρής κλίμακας παραγωγή.
Χρησιμοποιείται ευρέως στις φαρμακευτικές, καλλυντικές και βιομηχανίες τροφίμων.
| Μοντέλο | S403 |
| Μέγεθος κυλίνδρου μήτρας | Φ80X100mm |
| Ταχύτητα κυλίνδρου μήτρας | 0~5 σ.α.λ. |
| Συνολικές διαστάσεις | 1250×400×2300mm |
| Βάρος | 600kg |
| Τροφοδοσία | 380V/240V, 50/60HZ |
| Ισχύς κύριου κινητήρα | 1.1kw |
| Ισχύς κύριας μηχανής | 3kw |
| Μηχανή ενθυλάκωσης μαλακών καψουλών S403 R&D | |||
|---|---|---|---|
| Σχήμα | Κάψουλες/ώρα | ||
| 2 σ.α.λ. | 3 σ.α.λ. | 4 σ.α.λ. | |
| 5 σ.α.λ. | 5#OV | 12600 | 18900 |
| 25200 | 8#OV | 11400 | 17100 |
| 22800 | 10#OV | 9720 | 12960 |
| 17280 | Paintball | 7200 | 10800 |
| 14400 | 16#OB | 6840 | 10260 |
| 13680 | 20#OB | 6480 | 9720 |
| 12960 | 24#OB | 6120 | 9180 |
| 12240 | Paintball | 7200 | 10800 |
| 14400 | 6#στρογγυλό | 14280 | 21420 |
Σημαντικά μέρη χρησιμοποιούν υλικά υψηλής αντοχής στην τριβή αεροπορικού τύπου