Η δεξαμενή σέρβις ζελατίνης χρησιμοποιείται για τη διατήρηση της μάζας ζελατίνης σε επιθυμητή θερμοκρασία και την παροχή της ζελατίνης στη μηχανή ενθυλάκωσης. Διαθέτουμε δεξαμενή με βαρυτική τροφοδοσία και δεξαμενή με τροφοδοσία υπό πίεση. Το φις και η πρίζα είναι βαθμού IP65, καθιστώντας ευκολότερο τον καθαρισμό της δεξαμενής.
| Στήριξη | Τέσσερα πόδια στήριξης. Σε πλατφόρμα |
| Δομή | Τριπλή στρώση υδατόλουτρο |
| Υλικό | SUS304. Μέρη που έρχονται σε επαφή με φάρμακα SUS316 |
| Πρότυπο | GB 150-1998 και GMP |
| Μέγιστο κενό | <-0.09MPa |
| Άνοιγμα | Γυαλί παρατήρησης DN100. Άνοιγμα επιθεώρησης Φ450*Φ350 |
| Αισθητήρας θερμοκρασίας | Αισθητήρας RTD στο κάτω μέρος |
| Ισχύς | 380V/240V 50/60Hz 7.5Kw |
| Δομή | Τριπλή στρώση υδατόλουτρο |
| Υλικό | SUS304. Μέρη που έρχονται σε επαφή με φάρμακα SUS316 |
| Πρότυπο | GB 150-1998 και GMP |
| Μέγιστο κενό | <-0.09MPa |
| Άνοιγμα | Είσοδος ζελατίνης 160*130mm. Γυαλί παρατήρησης Φ60mm |
| Εύρος ανύψωσης υδραυλικού | 500mm |
| Αισθητήρας θερμοκρασίας | Αισθητήρας RTD στο κάτω μέρος |
| Εκκένωση ζελατίνης | Άνω έξοδος |
| Ισχύς | 380V/240V 50/60Hz 7.5Kw |
1. Η δεξαμενή ζελατίνης τύπου υδατόλουτρου είναι ειδικός εξοπλισμός για την τήξη ζελατίνης και τη διαδικασία παραγωγής.
2. Η δεξαμενή τήξης ζελατίνης έχει το πλεονέκτημα συμπαγούς δομής, σταθερής μετάδοσης και σταθερής απόδοσης λειτουργίας.
3. Η διαδικασία ανάδευσης/ανακίνησης πραγματοποιείται μέσω σύνδεσης με ζεύκτη και αποτελείται από πολλαπλούς διαχωρισμένους αναδευτήρες με σταθερή μετάδοση και καλύτερο αποτέλεσμα ομογενοποίησης. Ολόκληρο το σώμα της δεξαμενής είναι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο χάλυβα.
4. Το σώμα περιλαμβάνει τρία στρώματα, συμπεριλαμβανομένης της επένδυσης της δεξαμενής, του μανδύα θέρμανσης και του στρώματος διατήρησης θερμότητας.
5. Θέρμανση του εσωτερικού της δεξαμενής με κυκλοφορούν ζεστό νερό, θα χαρακτηρίζεται από γρήγορη θέρμανση, καλή απόδοση θερμομόνωσης, βελτίωση της ποιότητας της ζελατίνης, επιτάχυνση της τήξης της ζελατίνης και μείωση του χρόνου τήξης.
6. Η επένδυση είναι πλήρως κλειστή με πολύ καλή απόδοση κενού.
7. Το στόμιο τροφοδοσίας είναι βολικό για συναρμολόγηση και επισκευή. Ολόκληρη η δεξαμενή είναι πολύ λεία και φωτεινή με χαρακτηριστικά εύκολου καθαρισμού, αντιδιαβρωτικής και αντι-όξινης προστασίας κ.λπ. Η δεξαμενή τήξης ζελατίνης υιοθετεί κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα για ολόκληρο το σώμα της.
8. Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εργασίας της, η μηχανή θα απορροφά υγρασία από το εσωτερικό της δεξαμενής, αφήνοντας το κενό. Όλα αυτά είναι σύμφωνα με τις απαιτήσεις του GMP. Έτσι, η δεξαμενή τήξης ζελατίνης είναι ένας ιδανικός εξοπλισμός για τη γραμμή φαρμακευτικών μαλακών καψουλών.